Ayak Modelliği

Ayak Modelliği Nedir?

Ayak modelliği, part modelliğin bir parçasıdır. Part modelliğinde modeller, spesifik alanlara göre ayrılırlar, örneğin; ayak modelliği, el modelliği, bacak modelliği, dudak modelliği, yüz modelliği gibi. Ayak modeli olabilmek için modellerin belirli kriterlere sahip olmaları gerekmektedir.

Ayak Modelliği Başvuru için Tıklayınız

Ayak modelliğinde aranan özellikler

Ayak modelliğinde uzmanlaşmak isteyen modellerin, en azından 4 farklı açıdan çekilmiş ayak fotoğrafı olmalıdır. Bunlardan bir tanese açık ayakkabıyla çekilmiş diğer 3’ü ise çıplak ayakla farklı açılardan çekilmiş olmalıdır. Fotoğraflar ayaklarınızın sağlıklı, bakımlı ve biçimli olduğunu açıklar nitelikte olmalıdır.

Ayak Modelliği Başvuru için Tıklayınız

Ayak numarası

Ayak modelliğinde genellikle küçük numaralar (35-38) tercih edilmekle birlikte genel aralık 35-40 numara olarak düşünülebilir. Ayak numarası müşterinin tercihine göre değişiklik gösterebilir.

Ayak Modelliği Başvuru Formu İstanbul

Ayak Modelliği Başvuru için Tıklayınız

Görünüş

Ayak modelliğinde, ayağın görünüşü çok önemlidir. Ayaklar yumuşak, düzgün bir tene sahip olmalı. Ayak parmakları biçimli olmalı, ayak derisinde damarlar çok belirgin olmamalı, kıl, kir ya da buna benzer görüntüyü bozacak şeyler olmamalıdır.

Ayak Modelliği Başvuru Formu

Bayan ayak modelliği için ne tür çekimlerde işler vardır?

Ayak modelleri, ayakkabı markalarını katalog çekimlerinde, stok fotoğrafçıları ile, kişisel portfolyosunu oluşturan fotoğrafçılarla çalışabilirler.

Ayak Modelliği Başvuru için Tıklayınız

“Ayak Modelliği” üzerine 11 yorum

  • Sevda Hanım, ilginiz için teşekkür ederiz. Şu anda aktif iki adet ayak modelliği için ilanımız bulunmaktadır. Sizin için uygun olduğunu düşündüğünüz ayak mankenliği işlerine başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuzdan sonra uygun olduğunuz kararlaştırılırsa en geç 2-3 gün içinde davet edilirsiniz.

   Ayak Modelliği Başvuru Formu https://ayakmankenligi.com/basvuru-formu/

 1. Ben de part-time ayak modelliği için başvuru yapmak istiyorum. Ayak mankenliği için uygun ayaklara sahibim. Birazdan başvuru formunu dolduracağım. Üniversite öğrencisiyim, hafta içi ve hafta sonu part-time çalışabilirim.

 2. Ayak modelliği ilanınızı inceledim, oldukça ilgimi çekti başvuru yapmak istiyorum. 49 kiloyum ve 36 numara giyiyorum, sanırım siz de hafif birini arıyorsunuz. Hafta içi çalışıyorum ve sadece saat 18:00’dan sonra çalışabilirim. Eğer bu mümkünse haftada 2-3 defa çalışabilirim.

  • Aslı Hanım,

   Ayak modelliği ilanımıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler. Kilo sınırlaması olmasa da 70KG ve altı olan modellerle çalışmak çok daha kolay oluyor. Evet, hafta içi dilerseniz akşam saatlerinde de çalışabilirsiniz. Aynı zamanda hafta sonu da çalışmanız mümkün.

 3. Ayak modelliği ilanınızı ve örnek videosunu inceledim. Ben bu iş için uygun olduğumu düşünüyorum. 49 kiloyum ve 36 numara ayaklarım var. Daha önce benzer bir işte çalışmadım, ama kolay yapılabilir bir işe benziyor. En kısa sürede başvurumu yapacağım.

 4. En az 10 defa çalıştım bu işte. Hala da ara ara çalışıyorum. Düzgün bir bir beyefendi çalışacağınız (çiğneyeceğiniz) kişi. Ben 2 saatlik çalışma için 150 TL alıyorum. İlk önce fake bir iş diye düşünmüştüm, neyse ki değilmiş. İlk çalışmamda biraz tedirgindim, ama sonra alıştım. Ödemeyi nakit olarak hemen ödüyor. Ayaklarımın bu kadar değerli olduğunu bilsem, daha önceden başlardım bu işe.