Ayak Modelliği ve Mankenliği

Ayak Modelliği ve Mankenliği

Nasıl ayak mankeni / modeli olabileceğinizi adım adım anlatmaya çalışacağız. Çoğu model adayı ayak modelliğinin diğer modellik alanları gibi (yüz modelliği, vücut modelliği) saygın olmadığını düşünebilir. İşin aslı böyle değildir. Ayak modeli olmak için yüz ve vücut güzelliğiyle ilgisi olmayan özel ayaklara sahip olmanız gerekir. Ayaklarınız doğuştan güzelse, sizler de ayak modelliği yapabilecek durumdasınız demektir.

Ayak Modelliği Adımları:

1. Genetik Yapınız. Ayak modelliği yapabilmek için ayaklarınızın biçimli olması gerekir ki bu da tamamen genetiğinizle ilgilidir. Bozuk bir ayak yapısı olanlar ayak modeli olabilmek için yapabileceği fazla bir yöntem yoktur. Düz tabanlı olmanız ya da ayak kemiklerinizin çıkıntılı olması iyi bir ayak modelliği adaylığından sizi uzaklaştıracaktır. Bu nedenle zayıflıklarınızı ve avantajlarınızı belirlemeniz gerekmektedir.

Ayak Modelliği Başvuru

2. Ayak kavisinizin yapısı. Çoğu ayak modelinin yüksek kavisli ayakları vardır ki bu modelin ayaklarının doğal olarak güzel görünmesini sağlar. Ayak modelleri sürekli yüksek topuklu ayakkabı giyerek bu mesleği yapmazlar, dolayısıyla ayaklarınızın güzel bir kavisi yoksa büyük ihtimalle başvurunuz geri çevrilebilir.

Ayak Mankenliği Örnek

3. Ayaklarınızı farklı metodlarla koruyun. Yüksek topuklu ayakkabılar giyerken ayaklarınızı vurmasını önlemek için ikinci bir katmanla ayaklarınızı koruyun. Bunun için topuklarınızın üst kısmına bir yarabandı yapıştırabilirsiniz.  Böylelikle ayaklarınızda olabilecek çizik ve yara izlerini önlemiş olursunuz.

Ayak Mankenliği Formu

4. Ayaklarınızı sağlıklı ve temiz tutun. Ayakkabılarınızı çoraplarla giymeye özen gösterin. Eğer ayakkabınızda koku oluşuyorsa bunun için özel koku gidericilerden kullanın. Yeni ayakkabılar giymek koku oluşumunu engelleyecektir.

Ayak Modelliği Başvuru

5. Ayaklarınızı ve ayak bileğinizi çalıştırın. Egzersizler yaparak baldırınızdaki birikmiş yağları eritebilirsiniz. Bir büyün olarak ayaklarınız ve bacaklarınız bu şekilde daha iyi görünecektir. Ayak modeli olmak diğer vücut organlarınıza bakmayacağınız anlamına gelmez.

Ayak Mankenliği Ajansı

6. Bakımlı güzel ayaklarınıza kavuştuğunuzda ayak fotoğraflarınızdan oluşan profesyonel bir portfolyo oluşturun. İş başvurularında kullanacağınız bu fotoğraflar işi alıp alamayacağınızı belirleyeceltir. Bu fotoğraflar farklı açılardan profesyonelce çekilmiş olmalıdır.

Ayak Modelliği

7. Ayak modeli olarak çalışmaya başladığınızda ayaklarınızın sağlığını ve güzelliğini muhafaza etmek için sıkça bakım ve pedikür yaptırmalısınız. Ayak masajı yaptırarak ayağınızda oluşabilecek varislerden kurtulabilir ayağınızı daha sağlıklı tutabilirsiniz.

Kısaca özetleyecek olursak, yüksek kavisli ve biçimli ve sıralı ayak parmaklarına sahip olmanız sizi ayak modelliğine yaklaştıracaktır. Topuklarınızın genişliği ile ayaklarınızın ön kısmının genişliği arasında fazla bir fark olmaması da ayak mankeniğine sizi mükemmel bir ayak mankenliği adayı yapacaktır. Yukarıdaki fotoğraftaki ayaklarınızın topuk kısmı geniş ise hemen ayak modelliğine başvurabilirsiniz.

Ayak Modelliği Başvurusu

Sitemizde yayınlanan Ayak Modelliği ilanlarına aşağıdaki bağlantı adresinden başvuru yapabilirsiniz. Günlük Nakit Ödeme. Ücret: 200 TL, 300 TL dir.

Ayak Modelliği Başvuru

“Ayak Modelliği ve Mankenliği” üzerine 14 yorum

 1. Ben ayak modelliği ile ilgileniyorum, Tuzla Aydınlı’da oturuyorum ve çalışma adresine oldukça yakınım. Haftada 2 defa düzenli olarak çalışmak isterim. 1 gün hafta içi bir gün de hafta sonu olacak şekilde çalışabilirim.

 2. Öğrenciyim ve part-time iş arıyorum. Ayak modelliği için uygun olduğumu düşünüyorum, yukarıda sıralanan özelliklerin neredeyse tümüne uyuyorum. 37 numara giyiyorum, 56 kiloyum, 162 buyundayım. Bu örnek çalışma videosunda göründüğü kadarıyla, kilo sanırım en önemli etken. Ağır olmadığımı düşünüyorum. 2. öğretim öğrencisi olduğum için sadece hafta içi gündüz saatlerinde çalışabilirim. Haftada 2 gün 1-2 saat çalışmam mümkün mü? Ödemeyi iş bitiminde aynı gün alıyoruz değil mi?

  • Hande Hanım,
   Yorumunuz için teşekkürler. Kionuz oldukça ideal. 70 KG’den fazla değilseniz (maksimum ağırlık 80 KG) bu çalışma için uygunsunuz demektir. Aşağıda ağırlık skalasını görebilirsiniz. Benim için en ideal ağırlık 40 KG – 60 KG aralığı.
   Ayak Modelliği
   Evet, gündüz saatlerinde haftada 2 gün çalışmanız mümkün. Ödemeler istisnasız iş bitiminde ve aynı gün nakit olarak ödenir.

 3. Bu çiğneme ayak modelliği işini 2 ay’dan fazla süredir yapıyorum, ödemelerde hiç sıkıntı yok, iş bitince nakit olarak ödeme yapılıyor. Çok çıt kırıldım bir tip değilseniz kolaylıkla yapabilirsiniz, ilk 5 dakikadan sonra alışıyorsunuz.

 4. İşin adını ayak modelliği değil de ayakkabı modelliği olarak mı değiştirseniz 🙂 Daha önce 3-4 defa çalışmıştım böyle bir işte, fotoğraf ve video çekilmemişti. Benim için iş gibi değil de ücretli egzersiz gibi oluyordu. Çalışma yerine yakın sayılırım, hafta içi akşam saatlerinde çalışabilir miyim? Tam zamanlı çalışıyorum, iş çıkışında çalışabilirim sadece.