Ayak Mankenliği İçin İdeal Ayak Yapısı

Ayak mankenliğinin tarifini diğer yazılarımızda bir çok defa yapmıştık ama yinelemek gerekirse, part modelliğin bir parçası olduğunu söyleyebiliriz. Diğer part modelliği gibi (yüz modelliği, dudak modelliği, kulak modelliği, bacak modelliği, göz modelliği, el modelliği) ayak modelliği de oldukça revaçtadır ve farklı projeler için ayak mankenleri aranmaktadır. Her fotomodel ya da manken ayak modeli olamaz. Genellikle uzun boylu modellerin ayak yapılarının bozuk olduğu bilinmektedir. Tabii ki istisnalar da vardır.

Ayak Modelliği Başvuru

Aşağıdaki fotoğraftaki gibi ayağınızın topuk kısmı geniş ise bu sizi mükemmel bir ayak modeli adayı yapar. Buna benzer bir ayak yapınız varsa tereddütsüz başvuru yapabilirsiniz.

Ayak Modelliği Başvuru

Yürüyüş yaptıktan sonra ayak tabanlarınız pembe – kırmızı arası bir renk alıyorsa ayaklarınız modellik için idealdir.

Ayak Mankenliği İçin İdeal Ayak Yapısı Nasıl Olmalıdır?

Burada genelleme yaparak geniş bir cevap vermek durumundayım, çünkü çok farklı ayak yapıları vardır ve “ideal” kavramı değerlendirme yapana göre değişiklik gösterebilir.

1. Yüksek kavis
Ayağı güzel gösteren en önemli öğelerden birisi yüksek kavistir.

Ayak Modelliği

Ayak Mankenliği Başvuru

Ayak Modelliği İlan

2. Düzgün ve biçimli ayak parmakları

Ayak parmaklarının sıralı ve biçimli olması gerekmektedir.

Ayak Modelliği Başvuru

3. Sağlıklı ve bakımlı ayak tabanları

Ayak tabanlarının sağlıklı ve güzel görünmesi gereklidir. Taban renginin turuncu, pembe, kırmızı arasında olması tercih edilir. Sağlıklı olduğu ve göründüğü sürece çok önemli değildir.

Ayak Modelliği Başvuru Formu İstanbul

Ayak Mankenliği Başvuru

Ayak Mankenliği Başvuru

4. Çıkıtısız ve geniş topuk yapısı

Topuk yapısının geniş olması ayağın güzel görünmesini sağlayacaktır. Topuk dışarı doğru değil örnekteki gibi düz olmalıdır.

Geniş topuk örneği:
Topuğun geniş olması hem ağırlığınızın ayak tabanına eşit dağılması için önemlidir hem de daha estetik görünür.

İdeal Ayak Yapısı

Ayak Mankenliği Başvuru

Ayak Modelliği

Ayak Mankenliği Başvuru

Part-Time Modellik İşleri

Ücret:
2 saatlik çalışma 200 TL, 3 saatlik çalışma 300 TL
‘dir ve Nakit Olarak Günlük Ödenir.

Ayak Mankenliği Başvuru

“Ayak Mankenliği İçin İdeal Ayak Yapısı” üzerine 2 yorum

  1. Ayak mankenliği için uygun olduğumu düşünüyorum, Pendik’te yaşıyorum ve bu işle ilgileniyorum. Eğer kabul edilirsem düzenli olarak çalışmak isterim, sanırım haftada 2 ya da 3 defa 2 saatlik çalışma seçeneği benim için uygun. 55 Kiloyum ve 37 numara yüksek kavisli ayaklarım var. Ayak modelliği işini rahatlıkla yapabilirim, ücreti her geldiğimde nakit olarak alacak mıyım? Eğer ücret her geldiğimde nakit olarak ödeniyorsa, en kısa sürede başvurumu yapacağım.

    • Demet Hanım,

      İlginiz için teşekkürler. Evet, ödemeler istisnasız her geldiğinizde nakit olarak ödenir. Çalışma sıklığını kendi müsaitlik durumunuza göre ayarlayabilirsiniz. Ayaklarınız uygunsa haftada 2-3 defa çalışabilirsiniz. Çalışma saatleri ve günlerini kendiniz belirleyebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantı adresinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayak Modelliği Başvuru Formu

Yorumlar kapalı.